6 Haziran 2012 Çarşamba

Kaybedince anlamak…..

Kaybedince anlamak…..

Nedense her şeyin kıymetini  onu  kaybedince anlıyoruz Anlaşılan insanoğlunun var oluşundan beri bu böyle gelmiş böylede gidecek olan bu durumdan  kimse daha öncekilerin  tecrübesinden ders almamış olacak ki adem ve havva zamanından beri hala da devam etmekte.

Sanırsınki o bir gelenek ve görenektir ,her canlının duygularında bu kaybedince anlamanın tadı muhakkak vardır. Çocukluğumuzun, gençliğimizin, okul yıllarımızın, mahallemizin, kapı komşumuzun, arkadaşlarımızın, dostlarımızın, sevgililerimizin, ailemizin, sosyal çevremizin, işimizin, paramızın, zamanımızın,sağlığımızın, yeniden Millet olma imkanı sağlayan ulu önderimiz ATATÜRK’ün ,ülkemizin ,hatta sahip olduğumuz tüm güzellikler için Allah’a şükretmeyi unuttuğumuz gibi hiçbir şeyin   çoğu zaman kıymetini bilemeyiz yada zamanında öneminin yeterince farkında olmayız. Hoyratça her daim var olacakmış gibi hor kullanmaya, itina göstermemeye yeminliymişiz gibi davranmaktan kendimizi alı koyamayız.

Oysa ne kadar güzeldir zamanında yaşananlar ,  kıymet bilen, sahip çıkan savunan kişi olabilmeyi başarabilmekte vaktinde yenilen meyvenin damakta bıraktığı tat kadar güzeldir ve her daim hatırlanır.

Kıymet bilelim ki vakti gelince kıymetimiz bilinsin.

Sağlıcakla kalın.
18.05.2012
Lusy       


http://www.oyunzade.com/
OYUN ZADE