5 Temmuz 2012 Perşembe

ALIP BAŞIMI GİDECEĞİM

Hani bazı aşklar vardır   kangren olmuştur mutluluktan çok hüzün verir insana, kurtulmak istersin kurtulamazsın, üstüne yapışmıştır bir defa  sen kurtulmak için çırpındıkça  o kendi mutsuzluk dünyasına daha da çok çeker seni, tanıdığın güne lanet eder durursun, olmaması olmasından daha hayırlıymış cümleleri kurarsın. Aslında tek kurtuluş gitmektir, her şeyi göze alarak. Yakılmış, yıkılmış   ne varsa  hiçbir şeyin muhakemesini yapmadan,her şeyi göze olarak , her şeyi olduğu gibi bırakarak acaba demeden arkaya bakmadan gitmeyi bilmektir. İşte  tam da bunu anlatan çok güzel bir yazı. Alıp Başımı Gideceğim. Ben okurken çok keyif aldım umarım sizde beğenirisiniz.
Lusy
05.07.2012


ALIP BAŞIMI GİDECEĞİM
Bir gece vakti, herkes uyuyorken düşeceğim yola. Kimse duymayacak, anlamayacak, bilmeyecek ama ben gideceğim. Sesim çıkmadan, usulca çıkacağım yolculuğuma…..

Senden kalan ne varsa, gittikçe atacağım sokaklara. Her uzaklaştığım yerde bir parça daha savuracağım havaya, bütün anılar delik deşik olana kadar….
İçimde senden kalan ne varsa, sen hangi yalnızlığına denk geliyorsan gençliğimin ve hangi cehaletimde çarptıysam sana, o halimi arayacağım. Bulursam, başka birine sevdalanacağım.
Gözüm birine değdiğinde utanmayacağım artık, hiçbir güzel sözü ihanet saymayacağım. Hatta güzel gözler bulmak için çıkacağım bu yolculuğa, içimde bir tek ben olacağım.
Öylesine gideceğim, amaçsız çıkılmış bir yolculuk olacak benimki! Bir çeşit tören gibi, kalbimi temizleyeceğim. Sesimden, sözümden, aklımdan ve bedenimden temiz kalmış her yeri yanıma alıp, kirlenmiş hallerimi sileceğim.
Sen ve senden önce ne birikmişse üstüme, hepsini uzaklaşarak atacağım. Aklımda seni taşıyarak eziyet etmeyeceğim bu yolculuğa. Seni her adımda daha çok yüreğimden atacağım.
Suskunluğum kar etmezse, çığlık çığlığa ağlayacağım yollarda. Sonra en sevdiğim albümü koyup, uzun yollar boyunca dinlenilen şarkıların keyfine varacağım.
Alıp başımı gideceğim bir akşam vakti. Hiç kimsesiz ve yüreğimdeki o kalabalıkla çıkacağım yola. Ne kadar uzaklaşsam, o kadar rahatlayacak ruhum.
Radyoda çalmayan şarkıları tutacağım fallarda, yollarda hiç kimsenin girip bakmadığı yollara sapacağım.  Bir köy kahvesinde oturacağım akşam üstü, gözlerinde huzur olan yaşlı adamların yüzlerinde yılları okuyacağım.
Alıp başımı gideceğim bir gün, herkes uyuyorken ben uyanık kalacağım. Üstelik bu sadece bir düş olmayacak, bu sefer ben kazanacağım…..
Candan ÜNAL